nails
tipsandtricks

Se poslavljaš od gel manikure? Tu je 5 nasvetov za krepitev nohtov po odstranitvi gel laka!

Gel manikura je zagotovo eden najbolj priljubljenih in živahnih načinov izražanja svojega stila, poleg tega pa ustvarja vtis urejenosti, ki je dolgotrajnejši od navadnega laka za nohte. Kljub temu pa gel lak ni najbolj nohtom prijazen, še posebej če ga nosimo večkrat zaporedoma. Pod njim se nohti namreč začnejo krhati, postanejo šibki in lomljivi. Če želiš svojim nohtom privoščiti premor od gel manikur nujno preberi spodnjih 5 nasvetov, da si bodo tvoji naravni nohti čimprej opomogli!

0

Kako izgledajo zdravi in kako poškodovani nohti?

Videz zdravih nohtov:

  • Nohtna plošča je rožnato bele barve,
  • lunica na bazi nohta je vidna,
  • obnohtna kožica je neprekinjena,
  • enakomerna nohtna plošča.

Videz poškodovanih nohtov:

  • Nohti se plastijo,
  • neenakomerna površina in brazde v nohtni plošči,
  • na nohtih so vidne bele packe,
  • rdeča, otečena koža okoli nohtne plošče. 

1# Pravilno odstrani gel lak

Prvi in najbolj ključen korak do lepih in zdravih naravnih nohtov je zagotovo pravilna odstranitev gel laka. V salonu ti gel odstranijo na profesionalen način in tako poskrbijo, da tvoji nohti ostanejo zdravi. Če pa si gel še vseeno želiš odstraniti sama, vsak noht podrgni s pilico, da manikura izgubi sijaj in ga za 10 – 15 minut ovij v blazinico, namočeno v aceton, nato pa previdno odstrani ostanke manikure. Pazljiva bodi, da delčkov laka, ki se nohtne plošče še držijo, ne trgaš z nohta, saj to poškoduje povrhnjico nohta. Poleg tega bodi previdna, da nohtov ne izpostavljaš acetonu predolgo, saj lahko izsuši nohte.

2# Ne pozabi na obnohtno kožico

Ta je pomemben del nohta, saj ščiti nov noht in njegovo okolico pred vstopom umazanije in bakterij ter pred posledičnimi okužbami, zato je pomembno, da obnohtna kožica ni suha in razpokana. Za to lahko poskrbiš z investiranjem v kakovostno olje za obnohtno kožico, ki ga lahko naneseš tudi na nohtno ploščo, prav tako pa so za to primerne tudi kreme za roke. Vlaženje nohta je izjemnega pomena, saj dolgotrajne gel manikure dehidrirajo nohte, ti pa zato postanejo krhki in lomljivi.

 

Nasvet: Super sestavine olja za obnohtno kožico so mandljevo olje, ki vsebuje veliko vitamina E, jojobino olje in kokosovo olje.

3# Zdravje nohtov > dolžina nohtov

Dolgi nohti lahko delujejo zelo elegantno– vendar le, če so zdravi in močni. Po dolgotrajni gel manikuri je bolje, da nohte pristrižeš nekoliko krajše, vse dokler ne postanejo bolj odporni in zdravi. S tem se izogneš trganju in plastenju nohta ter dodatnim poškodbam.

4# Poskrbi za zdravo prehrano

Zdrava prehrana od znotraj pripomore k zdravju tvojih nohtov, a rezultati žal ne bodo takojšnji. V svojo prehrano vnesi živila, bogata s kolagenom in biotinom, ki bosta pomagala tvojim nohtom, da se obnovijo, postanejo močnejši in manj krhki. Najdeš ju v lososu, avokadu, jajcih, oreških in semenih ter listnati zelenjavi. Poleg njiju so za zdravo kožo, lase in nohte pomembni tudi vitamin C, cink in omega-3 maščobne kisline. 

5# Zaščiti svoje nohte pred poškodbami

Naše roke in z njimi tudi nohti so neprestano izpostavljene različnim pogojem, ki jim lahko škodujejo. Zato je pomembno, da kadar lahko, roke in nohte zaščitimo. Tu je nekaj nasvetov za zaščito rok:

  1. Pri pomivanju posode ali uporabljanju čistil in kemikalij uporabi gumijaste rokavice,
  2. ko si na soncu roke zaščiti s kremo z zaščitnim faktorjem,
  3. uporabljaj mila za roke, ki so nežnejša do kože,
  4. ne uporabljaj nohtov za opravila, kot so odpiranje embalaže, drgnjenje lepilnega traku in podobno,
  5. izogibaj se grizenju nohtov.

Privošči svojim nohtom nekaj zasluženega oddiha in z zgornjimi nasveti poskrbi, da bodo tudi brez gel manikure izgledali zdravi in urejeni!

0

AddComment_Title 0

Article_ImageAlt

Magazine_Sidebar_MoreArticles_Title